دگرگونی زیبایی محیط با تکنیک والواشینگ در نورپردازی

دگرگونی زیبایی محیط با تکنیک والواشینگ در نورپردازی

نام والواشر در صنعت برق و ساختمان و به خصوص در میان طراحان نورپردازی یک نام شناخته شده می باشد . این در حالیست که در میان دیگران کمتر کسی است که نام والواشر را شنیده باشد و با آن آشنایی داشته باشد. به هر حال در این نوشته قصد داریم به توضیح کوتاه و عین حال جامعی در رابطه با این وسیله بپردازیم.
وال واشر (والواشر) بر گرفته از یک تکنیک نورپردازی است . در این تکنیک با پخش نور بر روی سطح بزرگ استفاده میشود. در حقیقت والواشر از زمانی معنی پیدا کرد که طراحان نورپردازی به دنبال وسیله ای برای نورپردازی سطوح بزرگ و مخصوصا دیوارها بودند چرا که در صورت استفاده از پروژکتورهای متداول که عمدتا حجم بزرگی داشتند و برای پوشش کل سطح باید از سطح فاصله میگرفتند و در اینجا وجود خود پروژکتور سبب مانعی در زیبایی محیط میشد. به همین دلیل طراحان نورپردازی از وال واشر استفاده کردند تا بتوانند سطوح بزرگ را به وسیله آنها پوشش دهند .

Led_wall_washer

والواشر یک المان نورپردازی است که از کنار هم قرارگرفتن منابع نوری تشکیل شده و اصلی ترین خاصیت آن باریک بودن و حجم کم آن است که سبب عدم به هم ریختگی و نازیبایی در محیط می شود و با قرارگرفتن در یک فضای کوچک و کنار سوژه نورپردازی هم نور حجیم و زیبایی بدهد و هم در تعادل محیط کمک شایانی می کند. به عبارت ساده تر اگر برای همان نورپردازی بخواهیم از پروژکتور یا المانهای دیگر استفاده کنیم باید اولا منبع نوری را از سطح مورد نظر فاصله داده و با زاویه قرار دهیم (که این در همه جا امکانپذیر نیست) و دوماً خود پروژکتور درمعرض دید قرار میگیرد و سبب ایجاد ناهماهنگی و به هم ریختگی در سوژه می شود .
لطفاً با مقالات ما همراه باشید تا زیبایی نور در صنعت والواشر را بیشتر ببینید.

۱۳۹۷/۴/۱ ۱۶:۱۴:۲۳ خرداد ۲۳ام, ۱۳۹۷|
error: Content is protected !!