والواشر و اجزای آن

والواشر و اجزای آن

اجزای والواشر :
یک والواشر از چندین بخش و هر بخش از اجزا مختلفی تشکیل شده که مهمترین آنها عبارتند از :
۱.مکانیکال :
بدنه و یا پروفیل آلومینیومی به همراه درپوشها :
یکی از مهمترین قسمتهای والواشر بدنه آن است چرا که جنس و کیفیت متریال بدنه تعیین کننده خنک کنندگی و شدت مقاومت در برابر عوامل محیطی است . اگر
جنس بدنه آلومینیومی از کیفیت خوبی برخوردار نباشد به مرور زمان در مقابل عوامل محیطی آسیب دیده و دچار خردگی میگردد همچنین برای انتقال حرارت ضریب کمتری خواهد داشت و در نتیجه به مرور زمان
LEDها دچار افت نور میشوند . البته وزن بدنه و سطح تماس آن با هوا نیز یک عامل تعیین کننده در خنک کنندگی می باشد .
پایه یا نگهدارنده :
نوع پایه یکی از مهمترین نکات در تعیین کیفیت تابش و تنظیم زاویه تابش میباشد و در صورت ضعف در طراحی نصب به سختی صورت میگرد . همینطور جنس پایه در صوریکه از متریال مقاوم در برابر عوامل محیطی نباشد به مرور دچارخردگی و فرسایش میگردد . حتی دیده شده برخی از انواع والواشرها در هنگام نصب پایه از فرم طبیعی خارج میگردد .

اجزا و کاربرد والواشر

۲.الکتریکال :
ال ای دی
LED :
در اکثر المانهای نوری مهمترین قسمت منبع نوری میباشد و به جرأت میتوان گفت در یک والواشر مهمترین قسمت ، ال ای دی آن میباشد . اهمیت این قسمت از آن جهت است که بر روی توان مصرفی ، راندمان و از همه مهمتر شدت تابش نور تاثیرمستقیم دارد . ال ای دی ها دارای انواع مختلفی هستند که غالباً از نوع پاور آن در والواشرها استفاده میگردد. ابعاد چیپ و شرکت سازنده چیپ و همینطور توان نامی و توان واقعی ، لومن ۷جریان مصرفی ، ولتاژ کار و دمای کارکرد از مهمترین عوامل تعیین کننده کیفیت LEDمیباشند.
راه انداز یا درایور
LED :
همانطور که از نامش پیداست وظیفه راه اندازی ال ای دی ها را دارد . در حقیقت تبدیل برق شهر به ولتاژ مورد نیاز ال ای دی ها را انجام میدهد . درایور مهمترین کاری که انجام میدهد کنترل جریان مجموع ledها ست. چراکه در صورت عدم  انجام این کار در اثر حرارت تولید شده توسط ledیک حلقه عملکردی افزایش جریان اتفاق افتاده و به مرور نور ال ای دی ها افت خواهد کرد .
لنز :
لنز یک قطعه پلاستیک فشرده است که به کمک ان زاویه تابش نور ال ای دی هاکنترل میگردد . لنزها در صورت استفاده از جنس نامرغوب به سرعت تغییر رنگ میدهند و سبب کاهش خروجی نور می شوند.

جهت بررسی جزییات اجزا والواشر ویدئو زیر را مشاهده فرمایید.

شما میتوانید جهت کسب اطلاعات در مورد هر یک از عناوین زیر به مقالات طیف الکترونیک مراجعه فرمایید.

وال واشر خطی

وال واشر ال ای دی

وال واشر رشد گیاه

وال واشر دفنی

وال واشر پرچمی

قیمت وال واشر

قاب وال واشر

لامپ وال واشر

آموزش ساخت وال واشر

وال واشر پرچمی

والواشر دی ام ایکس

وال واشر نما

۱۳۹۷/۴/۲۰ ۲۲:۵۳:۵۴ خرداد ۲۷ام, ۱۳۹۷|
error: Content is protected !!