بدنه وال واشر فاکتور تعیین کننده در انتخاب وال واشر

بدنه وال واشر فاکتور تعیین کننده در انتخاب وال واشر

بدنه وال واشر یک وظیفه ظاهری رو انجام میده انهم این که قطعات را به صورت یکپارچه کنار هم نگه میدارد. اما کار دیگه ای که اغلب مردم نمیدونن این هست که بدنه وال واشر یک قطعه خنک کنتده برای منابع نوری داخلی والواشر هست . چرا که LED های به کار رفته در داخل والواشر به طور طبیعی گرما تولید میکنند که باید این گرما از طریق مدارچاپی که باید از جنس آلومینیوم باشه به بدنه منتقل بشه و از انجا به هوای اطراف.
اگر شما برای مدت کوتاهی والواشر رو روشن کنید باید بعد از چند دقیقه مقداری گرم بشه . این همون گرمای داخل LED ها هست که به بیرون منتقل شده برای همین هست که بدنه وال واشرها باید از جنس فلز (فلزی که بتواند حرارت رو بگیرد و زود رد کند) باشد معمولا از آلومینیوم برای این منظور استفاده میشود .

بدنه والواشرطیف الکترونیک

حالا نکات اصلی در رابطه با بدنه آلومینیومی
۱. هر چی جنس بدنه آلومینیومی بهتر باشه یعنی آلومینیوم خالصتری باشه ( خنک کنندگی بهتر) رنگ بدنه براقتر و سطح بدنه یک دست تر میشود .
۲. رنگ بدنه باید در موازات نور حالت۷ رنگ شدن پیدا کند چرا؟ چون آلومینیوم در تماس با آب دچار خوردگی میشود (خوردگی همانا و سوراخ شدن بدنه همانا و از بین رفتن آببندی) برای جلوگیری از این حالت باید سخت کاری و آنادایز شود این آنادایز کاری روی سطح حالت ۷ رنگ شدن ایجاد میکند.
۳. بدنه باید آب بندی خوبی داشته باشد . یعنی در مقابل نفوذ آب و گرد و خاک به داخل والواشر مقاوم باشد. به طور کلی در این مورد باید حداقل IP65 رو داشته باشد . IP65 یعنی در مقابل پاشش آب با زاویه ۴۵ درجه از فاصله ۲ متری بتواند مقاومت کند .
۴. یک بدنه خوب باید با افزایش سطح تماس با هوا (حالا به روشهای مختلف یکی موج میندازه رو بدنه یکی پره ایجاد میکنه و …) به این خنک کنندگی کمک کنه . وقتی سطح افزایش پیدا میکنه به طور طبیعی وزن افزایش پیدا میکنه پس یک بدنه خوب وزن نسبتاً بالاتری دارد .
۵. بدنه وال واشر با توجه به کاری که انجام میده باید تا جای ممکن باریک باشه.

شما میتوانید جهت کسب اطلاعات در مورد هر یک از عناوین زیر به مقالات طیف الکترونیک مراجعه فرمایید.

وال واشر خطی

وال واشر ال ای دی

وال واشر رشد گیاه

وال واشر دفنی

وال واشر پرچمی

قیمت وال واشر

قاب وال واشر

لامپ وال واشر

آموزش ساخت وال واشر

وال واشر پرچمی

والواشر دی ام ایکس

وال واشر نما

۱۳۹۷/۵/۲۲ ۰:۲۱:۳۵ تیر ۱۳ام, ۱۳۹۷|
error: Content is protected !!